Tantsides Tai tänavatel

Kesiganes, higimull otsa ees ja ärevusevärin südames, oma esimest Aasia külastust planeerib, siis, sarnaselt paljude teistega, soovitab käesolev reisiblogi lennukinina Tai poole suunata. Vaatamata mitmetele muutustele, mis Kuningriigis viimastel aastatel toimunud (loe: Tai meeletu hinnatõus) võin siiski üsna suure kindlusega öelda, et Naeratuste Maa külastamist kahetsema ei pea keegi.

Ehk sellepärast, et Tai kohalikke võib tõesti kahtlaste seenproduktide tarbimises kahtlustada, sest milline endast lugupidav täiemõistuslik põhjamaalane lihtsalt heast peast, keset teisipäeva, ilma selge ja üheselt mõistetava põhjuseta, naerataks (lisaks on Pattayas eelnimetatud seenprodukti pakkujate arv ruutmeetri kohta suurem, kui rahvastikutihedus Hiinas)?

Ehk tuleneb koht antud reisiblogi lemmikute listis hoopis rikkast  kultuuripärandist, mille ajalugu kütab rohkem kirgi kui Kardashiani õdede seiklused? Vahest on põhjuseks Tai lõputud rannaliivad, sügavsinine ookean või Aasia toidukultuur, mille kõrval senised gastronoomiaelamused vaid McDonalds’i Happy Meal’i mõõdu välja annavad?

Misiganes minu armuloole Tai Kuningriigiga alguse pani, igatahes paistab tegemist olevat püsisuhtega, kuna viimase nädala olen Phuketi saart, väriseval häälel, koduks saanud nimetada. Aga sellest, meie tagasihoidlikus blogis, juba edaspidi.

…Meil ju ainult üks elu ja terve maailm, mida avastada!

Et Tai on, eriti pisikese Maarjamaaga võrreldes, päris pirakas riik, ei hakka ma isegi üritama kõiki kogemusi ja soovitusi ühte tagasihoidlikkusse reisiblogi postitusse toppida. Siiski, põhitõed, mida enne esmast, Aasia ühe populaarseima, kuningriigi külastust teada tasuks, olen valmis teie jaoks nüüd letti laduma.

Mida Tais mitte teha?

1
Ära vali esimest taksot, mille sohver sulle galantselt ukse avab ja lubab sind punktist A punkti B sõidutada. Üleüldse, millal iganes Aasias taksoteenust (või ka tuktukki) kasutad, siis kauple enne teele asumist VÄHEMALT üks kolmandik hinnast allapoole. Eriti hea oleks, kui vähemalt pool Tai kohalike poolt nõutavast hinnast maha saaksid. Siis saad ehk kõigest 25% ulatuses petta 😉
2
Juba Bali postitusest tuttav soovitus – Aasia liikluses on julge hundi rind rasvane, nii et ära jää munema! Siin osavõtu eest punkte ei anta ja ilma kiire reaktsioonita jäävad teisel pool teed asuvad puuviljaletid ründamata.
3
Ära tatsa pisikestesse poodidesse oma mudaste Crocksidega jälgi tegema. Tai puhul ei kehti antud nõue küll igal pool, kuid enne poekesse astumist, tee kindlaks, kas huvipakkuvas putkas on jalanõud lubatud.
4
Ära võta hotellides pakutavaid avastustuure. Nii Aasia, kui ülejäänud maailma, hotellid lisavad, antud reisiblogi kogemusena, tuuride hinnale julgelt umbes sama palju otsa. Turismiputkades kauple brošüüridel toodud hinnast umbes pool alla, et vältida ülemaksmist. Kui valitud tuuriga rahule jääd, mine uuteks Tai avastusretkedeks tagasi samasse putkasse- enamasti muutuvad hinnad Aasias püsikatele järjest sõbralikumaks.
5
Ära jää päikese käes magama. Kui su lemmiknahatoon pole just stopp-tule-punane, siis tasub Tai päikese käes peesitamisega mõõdukas olla. Kui aga kahju juba tehtud, siis suundu esimesse massaažisalongi ja kingi endale üks aloe vera/ sunburn massaaž. Ilmselgelt polnud sa esimene ullike, kui Aasias muu maailma punanahksetele juba oma massaažiliik on leiutatud.

Mida Tais teha?

1
Söö enda kaalu jagu värskeid puuvilju. Ja saada mulle pärast tänukiri 😉 Tai kohalikud arbuusid, ananassid, mangod, papaiad, litšid, passioonid ja muud sõbrad, on tõenäoliselt parimad, mida kunagi proovid.
2
Avasta erinevaid saari ja templeid. Tai on ümbritsetud lugematute piltilusate saarte poolt, mis isegi filmide võttepaikadeks olnud. Broneeri endale reis ja ehk õnnestub oma tagumik toetada samale rannaliivale, mida Leonardo DiCaprio oma istmikuga on kaunistanud. Antud reisiblogi autor võib uhkusega sellist au tunnistada.
3
Joo Bubble Tea’d ( e.k. mullitee). Kogemus, mida vähemalt Eestis veel ei saa, aga tasub ära proovida! Aasia püsiasukad tarbivad seda ohtramalt, kui eestlased jõuluajal verivorsti ja hapukapsast.
5
Käi vaatamas kohalikke tantsuetendusi ja võta toimuvatest üritustest osa. Nagu mainitud, on Tai kultuur rikkam, kui šeigid Dubais, nii et avastamist ja eneseharimist jätkub siin kõigile.
4
Naudi õhtusöögi kõrvale live muusikat. Kõige suvalisemas nurgapealses Tai söögikohas võib sind oodata muusikaline kogemus, mille kõrval suured popstaarid kahvatuvad. Mis parim- lisaks sellele, et kõrvad saavad pehme paituse osaliseks, teevad värskelt grillitud krevetid koostöös muu Aasia köögiga sinu kõhule veelgi pikema pai.

Tegelikult võiks kõigist, Tai riiki puudutavatest, soovitustest ja keeldudest panna kokku kogu raamatu. Paraku pole ei blogis ega minu tänases ajakavas ruumi aloe vera massaaži jaoks. Seega, on aeg käesoleva loo otsad kokku tõmmata ja ülejäänud Aasia teemalist teadmistepagasit juba edasistes reisiblogi postitustes lahti pakkida.

Aga viska pilk meie reisipakkumiste lehele ja bronni nüüd see Tai reis. Meil ju ainult üks elu ja terve maailm, mida avastada!

Jäta kommentaar

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.