Oriendi ogarused ja Aasia agarused

Suure reisifanaatikuna on üks mu lemmikaspekte, uute riikide avastamise juures, nende kultuuriga tutvumine. Mõnikord võib aga, lisaks läikivates reisibrošüürides kujutatud jumalikele olevustele ja pilvedeni küündivatele templitele, avastada Aasia vallutuste käigus tõiku, mis tolerantsemagi idamaad avastava reisiselli segaduses kukalt kraapima panevad. Või siis blogi kaudu oma hämmeldust jagama!

Järgnevalt tooksingi välja selle tagasihoidliku blogi top 3 lemmik idamaa idiootsust.

#1 aasia Liiklus

Antud blogi postitustes ei saa sellest üle ega ümber. Samamoodi nagu Aasia liiklusest päris elus. Või no, üle ehk saaks. Idamaad hiilgavad liikluskorraldusega, millega võrreldes on kodune ühepajatoidu portsjon Michelini tärni vääriline jada perfektselt paigutatud kartulitest, porganditest ja kapsast.

Tuleb meeles pidada, et liikluseeskirju võetakse Aasias tihti pigem soovitustena. Liigset elegantsi ei leia liikluspildis tõenäoliselt ka seetõttu, et siinsed juhiload peegeldavad juhi oskusi sama palju, kui kohalik Chaneli käekott kandja staatust ja materiaalset seisu. Et väidet pisut illustreerida- umbes 30€ eest on võimalik Tais endale load osta. Selleks pead siiski kohustuslikus korras ära vaatama viietunnise taikeelse liiklusõpetuse video. Ja voilá- Lewis Hamilton valmis!

#2 WC-paber

Jah, pean ausalt tunnistama, et wc-kultuur kui selline, on ka teistes riikides reisides blogi pidajat pisut hämmeldusse viinud. Ameeriklased armastavad mingil segasel põhjusel prill-lauast tüki eemaldada ja avalikes wc-des ukse vahele tääääpselt piisavalt suure vahe jätta, et paranoilisemat asjaajajat pissipeatust tehes korralik lavanärv tabaks. Lisa sinna juurde tunne, et keegi sellest, strateegiliselt paigutatud, piilupraost su tegevust jälgib ja tõeline ebamugavus garanteeritud! Ühendemiraatides rõõmustasin iga kord siiralt, kui nägin tualetti astudes tervet potti, mitte vaid augukest. Eks väikestest asjadest tuleb rõõmu tunda…

Aga tagasi Idamaa juurde! Teate küll neid reklaame, et uus wc-paber veel parem, pehmem, rohkemate kihtidega jne. Vot, aga järgmine kord tasub nende pisiasjade eest väga tänulik olla! Aasias paistab erinevate tootjate vahel käimas olevat võistlus, kes suudab wc-paberi valmistamiseks kõige vähem materjali kasutada ja selle ikkagi tualettpaberi pähe maha müüa. Siinne kraam on praktiliselt läbipaistev! Ja kahe päeva jooksul neljandat korda hotelli vastuvõtulauast wc-paberit juurde küsides on raske pealetükkivat piinlikkustunnet vältida…

#3 idamaad ja Loogiline mõtlemine

Või siis selle puudumine..Ühel hommikul Phuketi rannas oma igahommikust jooksuringi tehes tabasin end mõttelt- tõenäoliselt oli Voltairé just Aasias külaskäigul, kui lõi oma tuntud tsitaadi “Common sense is not that common” (tõlk. “Elementaarne loogika ei olegi nii elementaarne”). Ilmselt oleks ta tsitaadi tagamaadest täpsemalt oma blogis kirjutanud, aga nüüd on see au minu päralt!

Alustades lihtsast navigeerimisest kõnniteel ja tee andmisest ning lõpetades raha teenimise ja pigem “varblane peos kui tuvi katusel” mentaliteediga, loogika ei paista siin tihtipeale just laialdast kasutust saavat. Pehmelt öeldes paistavad idamaa katused paksult tuvisid täis olevat, samal ajal, kui kohalikud imetlevad neid kahjuks suuresti tühjade pihkudega. Õnneks teevad Aasia elanikud loogika vähese populaarsuse enamasti heaks oma ülimalt sõbraliku suhtumise ja laiade naeratustega. Ehk peaksime eeskuju võtma ja ka põhjamaades loogika pigem nurka viskama…? 😉

…Meil on ju ainult üks elu ja terve maailm, mida avastada!

Nii idamaa kohalikke ogarusi,  Aasia agarusi kui puhast geniaalsust leiab siinkandis aga kümnete postituse jagu! Seega, armsad reisisõbrad, tasub pilk ka edaspidi meie pisikese blogi peal hoida ning meie idamaa ja muu maailma seiklustele kaasa elada!

PS! Publiku tungiva huvi korral võin teid kursis hoida, kes hoiab favoriidi kohta Aasia kõige õhema WC-paberi turundamise võistluses 😀

Vahepeal soovitan aga heita pilk meie reisipakkumistele, et need idiootselt idüllilised idamaad üle vaadata. Päeva lõpuks on meil on ju ainult üks elu ja terve maailm, mida avastada!

Sulle võib meeldida ka…

Kommentaarid (1)

Jäta kommentaar

5 × 4 =

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.