Kuidas mina koroona käes kannatan ja kodumaale ei pääse

Kuidas mina koroona käes kannatan ja kodumaale ei pääse

Tõstan kohe alguses suure ja punase lipu üles, et keegi ei saaks hiljem väita, et neid ei hoiatatud. Järgnev postitus ei kuulu tõenäoliselt minu tavapärase stiili esindajate hulka. Kui just sarkasmiterakesed välja arvata, sest ma ei ole lõpuni kindel, et ma isegi täie tahtmise juures suudaksin viis järjestikust lauset toota, ilma teragi irooniat või sarkasmi rakendamata. Kui päris aus olla, siis tegelikult ei ole mul momendil lihtsalt mitte mingit jaksu kahe suu poolega roosat mannavahtu välja pritsida ja seitsme pöialpoisiga rõõmsalt mööda aasa ringi keskida. Ma olen lihtsalt nii kuradima väsinud ja kurnatud, sest Koroona on ka mulle oma mõju avaldanud.

Enne kui nüüd paaniliselt erinevaid kodukootud, äädikast ja Coca-Colast koosnevaid, desinfitseerimisvahendeid monitori pihta piserdama hakkad ja arvuti ümber WC-paberi rullidest müüri ehitama asud, siis mõningad täpsustused.

 • Esiteks, vähemalt viimasest meediamullitamisest ei ole ma veel välja lugenud, et trendipisik arutivahendusel nakkaks.
 • Teiseks, minule teadaolevatel andmetel mul tegelikult konkreetset viirust ei ole.

Aga see ei tähenda, et ma Koroona käes ei KANNATA. Nüüdseks on mul  mul avaldunud mitmed sümptomid, mida Koroonaga seostatakse ja mille esinemises seda paganama kurjamit ka süüdistan.

#Sümptom 1: väsimus

Ma olen niiiii paganama väsinud selle K-sõna kuulmisest. „Koroona“ kõlab minu jaoks juba nagu mõni räigem vandesõna, pärast mille kasutamist õpetaja roppsuu kraanikausi juurde seebiga pudrumulku loputama saadaks. Paistab, nagu levima oleks hakanud hoopis viiruslik Tourette’i sündroom, mille käes kannatajad sõna „Koroona“ kontrollimatu ja iseenesliku tikina välja viskavad. Ja mis siin salata- eks annan ka omalt poolt tiki-lugeja näitudesse korraliku panuse.

#Sümptom 2: Peavalu

Ausalt, mu pea valutab sellest sotsiaalmeedias istumisest ja järjekordsete hirmu- ja õuduslugude, idiootsete hashtagide ja valuslollide kommentaaride lugemisest. Iga poole ajurakuga inimene saaks aru, et sellisel juhul peaksin lihtsalt sotsiaalmeedias istumise lõpetama ja parem minema oma telefoni puhastama (#cleanyourhands, #cleanyourphonetoo) või sellega akna peal, millegi toetamiseks, vehkima.

Nõus! AGA! Kogu koroonakampaania on nagu rongiõnnetus. Sa tead, et kui selle poole vaatad, siis ei oota sind mitte midagi ilusat ees, aga no pagana võimatu on ka mitte vaadata. Inimlik uudishimu ikkagi!

#Sümptom 3: iiveldus

Üsna sarnane sümptom 2 tekkeallikaga. Värskelt ärganuna erinevaid postitusi, mõtteteri ja „soovitusi“ lugedes tuleb vägisi hommikune iiveldus peale. Tahaks hirmsasti märkida, et kõiki oma mõtteid ei pea alati avalikul platvormil suurtes trükitähtedes väljendama ja ehk tasuks mõni „helgem“ idee lausa endale hoida, aga see oleks vast minu poolt vähe silmakirjalik. Sõnavabadus ikkagi.

Tõenäoliselt esineks ka sümptom 4, kõhulahtisus, kui Phuketis kõik söögikohad suletud oleks ja järgnevad kaks nädalat kahe suu poolega oa- ja maisikonserve näost sisse peaksime ajama. Õnneks siin hetkeseis selline ei ole ja oskame esimest korda tõeliselt hinnata kohalike, seni ärritavana näivat, pohhuistliku ja seletamatult optimistlikku ellusuhtumist. Just see padupositiivne suhtumine on siin võimaldanud elul tavarütmis jätkuda ja kuidagi oleme saanud hakkama ka õhtuti akna peal telefonidega vehkimata. Muide, kui kellelgi on mingi siseinfo, mis selle ettevõtmise sügavam iva oli, siis olen suur kõrv! Mõtleks, et sundisolatsioonis elades võiks ju telefoni hoopis sihtotstarbeliselt kasutada ja sõbrale kiire kõne võtta, selle asemel, et aknal minegid uue ajastu suitsusignaale testida.

Usun, et eelnev jättis mulje, et suhtun kogu maailma raputavasse haigusesse ülimalt kergekäeliselt ja ehk lausa isekalt, kuid päris nii ka ei ole. Usun siiralt, et tegemist on ekstreemselt nakkava viirusega, mistõttu on selle levik ka nii plahvatuslik olnud. Päris ausalt tahaksin oma vanavanematele anda tutaka kuklasse, et nad ei roniks poodi müüjatega flirtima (jah, vanaisa!) või lauluringi uuemat külaklatši vahetama.

Vanaema võib ju intriigi ka seebikatest koguda ja vanaisa oma enda naise peal uuemaid pick-up line testida. Täiesti siiralt tahan, et minu väikesed sugulased ja lähedased ei lakuks kuskil käsipuid ja et kõik mu sõbrad ilusti käsi peseksid. Ma usun, et tegemist on tõsise viirusega ja mul on kahju kõigist, kes selle käes kannatavad.

Draama, üledoos ja kinnine kodumaa

Ainuüksi seetõttu, et keegi degusteerimiseks Nutellat pakub, ei pea sa lusikat suhu pistma, kui sul pähklite vastu allergia on!

AGA, minu ebapopulaarne arvamus on, et kõige ohtlikum selle kuradima Koroona juures on massipsühhoos ja inimesed, kes on nõus uskuma kõike, mida meedia neile vähegi ette söödab. Lihtsalt sellepärast, et sööt on õnge otsas, ei pea me veel kambakesi endale konksusid põskedesse toppima.

Iga peer ei ole pask ja iga köhatus ei ole koroona. Ja taeva pärast, kui gripihooajal, mis muide igal aastal toimub nagu kellavärk, on kõik piirid lahti ja iga pisikupesa võib silmagi pilgutamata kõik oma viirusepoisid käsipagasisse pakkida ja maailma avastama minna, siis ehk on piiride sulgemine antud olukorras pisut ekstreemne meede?

Meie näiteks hetkel kodumaale naasta ei saa, aga sealset olukorda hinnates, pean nentima, et ega ei sügele ka kohvrit kokku pakkima. Loomulikult on kogu hüsteeriale andnud kõvasti hoogu see, et tänapäeva inimestele meeldib tervislik kogus draamat ja intriigi. Ega muidu kollasel ajakirjandusel äri õitseks ja Jersey Shore’i Snooky fännde arvu poolest armsat Snoopy’t edestaks.

Paraku on see tervislik draamadoos nüüd kaugelt ületatud ja oleks aeg numbritele otsa vaadata ja pidada meeles, et Koroona ei ole kaugeltki kõige karmim haigus, mis maailma laastab. Seega, läheneme ettevaatusega, aga säilitame kaine mõistuse!

Fakt, on see, et enamik (ja ma mõtlen SUUUUUUUR ENAMIK) nakatunutest saab terveks ja jätkab oma tavapärase eluga. Kui WC-paber saab otsa, ei tähenda see, et enam ei ole võimalik tagumikku puhastada. Ostame parem bideesid kokku ja tunneme ennast super värskete ja elegantsetena, nagu tõelised prantslased!

Ärme toida kriisikampaaniat, vaid kasutame kodust režiimi, et töö ajal oma lemmikmuusika põhja keerata, mõni eriti keeruline tööülesanne aluspesus lahendada ja oma lähedastega lauamänge mängida!

Mida sina “koroonaklappide” tagant ei märganud…

Siin sulle ajaviiteks kiire ülevaade mõningatest uudistest, mis sul ilmselt nägemata jäid, kuna lehepinnad on nüüd Koroona eluloole pühendatud. Ma ei ole küll vandenõuteoreetik, aga ehk on mõni põhjus, miks meie tähelepanu nii tugevalt Koroonakampaaniale suunatud on…

 • Venemaa ja Saudi Araabia vahel toimub suur naftahinna sõda
 • Venemaal võeti vastu seadusreform, mis lubab Vladimir Putinil kuni 2036 aastani president olla
 • Suurbritannias raviti edukalt teine inimene HIV-st terveks
 • Iraagis tapeti 2 Ameerika ja 1 Briti sõdur- USA vastav hetkel ulatuslike õhurünnakutega
 • Dengue palaviku juhtumite arv tõuseb hüppeliselt ja keegi ei pööra sellele tähelepanu, kuna kõik on keskendunud oluliselt vähemsurmavale Koroona viirusele
 • Maast möödub peatselt asteroid
 • Bill Gates astus Microsofti juhatusest tagasi
 • Harvey Weinstein mõisteti 23 aastaks vangi
 • Avastati uus dinosauruste liik, kes oli sama suur, kui koolibri
Ärme palun unusta, suures surmahirmus, elamist ära!
Lugu meeldis? Loe rohkemaid lugusid SIIT!
Sulle võib meeldida ka…

Kommentaarid (2)

Tänan värskendava arvamuse eest! Olen ise täpselt samal seisukohal, kuid paraku ei saa seda eriti jagada, sest see oleks väga ebapopulaarne ja langeks koheselt kaasmaalaste poolt suure hukkamõistu alla.
Olime ka ise Aasias, kui meid erakorraliselt kodumaale evakueeriti ja ütlen ausalt, oleksime ikkagi pidanud otsustama teisiti ja sinna pikemaks jääma. Siinmail on see koroonapaanika ikka täiesti üle võlli keeratud ja isegi reisilt tulijana koheldakse sind kui kriminaalkurjategijat.
Puhka ja naudi asiaatide külalislahkust, rõõmsameelsust ja sooja päikest, kuniks võimalik!

Paraku tuli antud lugu avaldades tõesti arvesse võtta, et kõigile ei pruugi see just meeltmööda olla ja tihti avaldatakse oma vastumeelsust üsna karmilt 🙂

Aga tänan julgustavate sõnade eest, naudime siinset rahulikkust, kuni võimalik ja edu ja pikka meelt sinnapoole!

Jäta kommentaar

three + 12 =

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.