Kas ka sina vaevled selle sõltuvuse käes?
Hobirändur või reisisõltlane?

Käesolev segane ja kaootiline aeg on meie majapidamises tõstatanud probleemi, milleks olime vähem valmistunud, kui Donald Trump avalikeks esinemisteks. Seoses ühe pisikupande liikumisega (mille nime ma ei saa nimetada, kuna vastasel juhul tabaks mind ilmselt nüüdseks tugev allergiline reaktsioon) oleme meie ilmselgelt oma suuremad liikumised hetkel ootele pannud.

Usun, et teate, mis aga juhtub sõltlasega, kui tema käest droogid ära võtta. Nii on meie isolatsioonipesa kujunenud sisuliselt sotsiaalse eksperimendi toimumiskohaks-  kahe vanderselli võõrutusravi!

Aeg karmiks tõeks!

Suletud piiride, tühistatud lendude ja pakkimata kohvritega reisisõltlase meeleolusid saab üsna edukalt illustreerida Kübler-Rossi leina läbimise viie faasiga.  Nii ongi viimased nädalad meie katuse all pakkunud pea sama palju erinevaid meeleolusid, kui Lumivalgekese pöialpoistest sõbrad. Kuidas teada, et ka sina või sinu lähedane kannatab reisisõltuvuse käes? Järgnevalt toon välja meie mitteprofessionaalsed tähelepanekud faaside läbimisel.

#Faas 1 – Eitamine

Eitusfaasi läbiv reisisõltlane keeldub uskumast, et tal tõepoolest ei ole võimalik lähemal ajal kuskile rännata. Enamasti leiad ta endiselt erinevaid reisipakkumiste lehekülgi läbi töötamast ning pesust tulnud riided sätib ta ilusti roosade prillide ja supeltrikoo kõrvale kohvrisse. Lähedastel tasuks sellel perioodil reisisõltlase rahakott ära peita, sest kui keegi kuskil mõnda viimase hetke reisi Kurrunurruvutisaarele pakub, siis meie reisisõltlane on endale ilmselt Pipi isa juures juba majutuse broneerinud.

#Faas 2 – Viha

Viha- Kommentaarid, mida sõltlane vihafaasis teiste rändurite reisipiltide kirjeldamiseks kasutab, kannatavad tõenäoliselt trükimusta vähem, kui keskmise räpilaulu sõnad. Suurema agressiooni vältimiseks ja televiisori pikema eluea tagamiseks soovitame antud faasis reedestel perekondlikel filmiõhtutel vältida järgnevaid linateoseid: „Südaöö Pariisis“, „Toskaana päikese all“, „Puhkus Roomas“ ja turvalisuse huvides ka „Ajaränduri naine“ ning „Koera kodutee“. Kogemus näitab, et ka lauamäng „Reis ümber maailma“ tasuks jätta veidi stabiilsemaid aegu ootama.

#Faas 3 – Kauplemine

Kauplemine- Selles faasis võib reisisõltlase leida mõnel mustal turul või ostan-müün-vahetan leheküljel paaniliselt oma telekat lennupiletite vastu vahetamas. Kui sõltlase näol on tegemist sinu teise poolega, ole valmis läbirääkimisteks stiilis „kui lased mul järgmisel nädalal Rootsi minna, siis pesen aasta lõpuni ise nõusid“. Hoia silm peal ka kirjadel, mida reisisõltlane saadab. Sekku, kui näed ümbrikut, mille saajaks on märgitud Eesti Vabariigi valitsus! Tõenäoliselt läkitab reisisõltlane avaldust, milles loobub oma teisest pensionisambast Soome päevakruiisi vastu.

#Faas 4 – Kurbus

Kurbus- Kurbuse faasis eemaldab reisisõltlane nukralt oma toa seintelt Eiffeli torni ja Brooklyni silda kujutavad pildid. Isegi pass rändab tõenäoliselt mantli rinnataskust kirjutuslaua sahtlisse paremaid aegu ootama. Reisialbumeid lapates valmistu nägema rohkem pisaraid kui Nutumüür Jeruusalemmas. Hoia paraneva sõltlase tuju üleval Belgia šokolaadi ja Itaalia veiniga!

#Faas 5 – Leppimine

Leppimine- Vastavalt eelnimetatud mudelil põhinevale leinaprotsessi kirjeldusele, peaks kogu seni nimetatud emotsioonide karnevalile järgnema leppimise faas, mille käigus reisisõltlane lepib enda paiksete oludega ja jätab võitlemise. Antud faasi olemasolu, reisisõltlase võõrutusravi käigus, ei ole meie katuse all kinnitust leidnud. Siinkohal peame eksperimendi aruande otsad kokku tõmbama, kuna „Meie aasta Siberis“ ja pudel Prantsuse veini ootavad! 😉

Sulle võib meeldida ka…

Kommentaarid (1)

Аeg saabub ja reisime taas. Kui ärkasite naeratage ja elage ning paluge, et kõik lähedased ja ka mitte lähedaset jääks terveks!

Jäta kommentaar

6 − 3 =

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.