Aasia ampsud ja aroomid – aroomid

Aasia ampsud ja aroomid vol. aroomid

Mmm… Sinu esimene hommik idüllilises Aasias, eemal kodumaa viiekümnest halli varjundist. Hotellitoast tänavale avastama suundudes paitavad soojad päikesekiired sinu, hetkel veel, silmipimestavalt valget nahka ja avastad üllatusega, et erinevad kondid ja liigesed ei teegi valu. Ja need aroomid…

…kõigi nende lõhnadega harjub. No kõigiga peale duriani.
Ahhetamapanevad aroomid

Nii kaugele, kui silm seletab, on tänavad ääristatud erinevat head-paremat pakkuvate toidukärudega. Värske koriander, sidrunhein, ingver ja kerge tšilli kõditavad ninaõõnt. See kõik on heaks tasakaaluks eelmise päeva prügikottidest, lugematutest solgiaukudest ja muidugi, kohalike suurest lemmikust durianist (okkaline puuvili, milleni peagi jõuame), immitsevatele lõhnadele, mis üksusena paraku just liialt meeliülendavat aroomide buketti ei moodusta. Nõrgema kõhuga vennikesed teevad nüüd koha peal kannapöörde ja suunduvad vannituppa oma edasisi valikuid kaaluma. Aga võin omast kogemusest kinnitada, et kõigi nende lõhnadega harjub. No kõigiga peale duriani.

Laibahais sinu toidulaual

Siinkohal olekski õige hetk seda imelist vilja tutvustada. Vikipeedia sõnul on duriani näol tegemist villapuuliste (Bombacaceae) sugukonda kuuluva Kagu-Aasia troopikas kasvava hariliku durianipuu viljaga. Realistlikult on tegemist okkalise kestaga puuviljaga, mille iseäralik lõhn hirmutaks tõenäoliselt skunki ning mille tarbimine enamikes hotellides keelatud on. Durianiga võrreldes lõhnab meie väike prantsuse buldog, kelle kõhutuuled võiksid vabalt massihävitusrelvana kasutuses olla, nagu vanaema poolt värskelt küpsetatud kaneelisaiad. Huvitavaks teeb duriani asjaolu, et mõnede inimeste arvates lõhnab vili nagu karamell ning meenutab maitselt pudingut. Oma esmasel kokkupuutel olin ka mina üks neist inimestest ning ajasin puuvilja kahe suu poolega nöost sisse, saatjaks abikaasa kirtsus nina ja üdini segaduses pilk. Järgmiseks hommikuks oli minu aroomitaju mingil põhjusel siiski laia üldsusega ühtlustunud ning viisime nüüdseks laibahaisu (ma eeldan?) meenutava magustoidu kolmekordsesse kilekotti suletuna kaugeimas tänavanurgas asuvasse prügikasti. Tänasel päeval võiksin ehk Ülemiste keskusesse sisse astudes tunda Viru keskuses müüdava duriani signatuurlõhna.

Eau de Põrandalapp

Lõpetuseks väike nõuanne ka neile, kes Aasiasse pisukese puhkuseromansi jahile saabuvad. Enne närvesöövat esimest kohtingut võib ehk rahustava massaažisalongi külastus hea mõte tunduda, aga siinkohal tasub oma riskid üle vaadata. Salogist väljudes võid lõhnata justkui kookosest, ananassist ja õnnetundest pakatav piña colada, kuid umbes täpselt sama suur on võimalus kogu ülejäänud päev (vaatamata viiele järjestikusele dušile) endast, raskelt toksilistes ainetes ligunenud, põrandalapi aroom maha jätta. Üllatusmoment käib väikese lõdvestava mudimisega kaasas igal juhul ja kusjuures rohkem kui vaid jääklõhnade näol. Aga kohalikud massaažikogemused väärivad kindlasti omaette postitust, nii et sellest poolest juba edaspidi.

Kui aga lisaks Pariisi imelisele parfüümivalikule soovid saada ka autentset Aasia aroomimaailma kogemust, siis suundu nüüd kiirelt meie reisipakkumiste lehele. Otsi välja parimad puhkusereisid ja asu lendu broneerima. Miks kuulata lugusid durianist, kui võib seda imelist vilja ise kogeda?! Meil on ju vaid üks elu ja terve maailm, mida avastada!

Sulle võib meeldida ka…

Kommentaarid (7)

[…] tekitamiseks loe meie Tai seiklustest siit 😉 kui oled huvitatud mõnest muust linna- või rannapuhkusest, tee meile kiire reisipäring […]

Jäta kommentaar

seventeen + 17 =

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.